Plaże w AlbaniiKsamil okoliceOwoce morzaButrintPlaże w AlbaniiLlogaraKsamil okoliceButrint

Jak rozwiązać temat pieniędzy przy wyjeździe do Albanii

Orientacyjne ceny oraz wszystko o walucie albańskiej

Moderatorzy: jakubanek, Chmielo, Piotrek Byrdziak

ewad75
Eksplorator
Podziękował/a  : 1 raz
Otrzymał podziękowań : 3 razy

Re: Jak rozwiązać temat pieniędzy przy wyjeździe do Albanii

Post autor: ewad75 » 24 maja 2018, 23:08

radecki pisze:Ja zawsze posługiwałem się kartą. Tym razem mam pewne obawy co do opłat kartą na stacjach benzynowych poza autostradami w Bośni i Czarnogórze. Czy ktoś podpowie jak z płatnościami kartą w tych krajach? Awaryjnie trochę Euro w gotówce zabiorę ze sobą, ale wolałbym nie zabierać ze sobą większej gotówki.
W tamtym roku znajomi w Czarnogórze nie mieli problemów z płatnościami kartą, no chyba, że nie było połączenia. Ale też gdzieniegdzie były informacje o jakiejś prowizji typu do 1% wartości paragonu.

Może to pomoże ci w jakiś sposób. Bośnia dopiero w sierpniu będzie ogarnięta.

dabecja
Eksplorator
Podziękował/a  : 2 razy
Otrzymał podziękowań : 7 razy

Post autor: dabecja » 27 maja 2018, 09:43

radecki pisze:Ja zawsze posługiwałem się kartą. Tym razem mam pewne obawy co do opłat kartą na stacjach benzynowych poza autostradami w Bośni i Czarnogórze. Czy ktoś podpowie jak z płatnościami kartą w tych krajach? Awaryjnie trochę Euro w gotówce zabiorę ze sobą, ale wolałbym nie zabierać ze sobą większej gotówki.
W Bośni kartą zapłacisz bezproblemowo.Z reguły przy wyświetlaczach cen są znaki Visa i Master,więc widzisz z daleka czy akceptują.Stacji jest sporo.Paliwo tańsze niż w Czarnogórze.
Za autostradę też bezproblemu .Euro przeliczają 1euro -2 BAM
Natomiast w Czarnogórze to już nie jest takie powszechne.Stacji jest mało i są to przeważnie małe stacje nie-sieciowe,autostrady -kawałki dopiero się budują.Plusem jest waluta euro,nie musisz nic wymieniać.

srebrny
Eksplorator
Podziękował/a  : 6 razy
Otrzymał podziękowań : 19 razy

Post autor: srebrny » 29 maja 2018, 11:00

Nie miej obaw. Zatankuj w Bośni przy granicy (tańsze paliwo) i spokojnie przeskoczysz Montenegro. To raptem ponad 100 km. Następne tankowanie Albania.

marwyk1976
Eksplorator
Otrzymał podziękowań : 15 razy

Post autor: marwyk1976 » 01 cze 2018, 09:36

Paliwo w Albanii jest niestety od jakiegoś roku lub dwóch droższe niż w Czarnogórze, za wyjątkiem LPG /widziałem nawet ostatnio po 50 LEK/

Awatar użytkownika
radecki
Podróżnik
Podziękował/a  : 10 razy
Otrzymał podziękowań : 1 raz

Post autor: radecki » 01 cze 2018, 11:16

No i fajnie :) Tankuję LPG więc nie będzie tak źle z finansami jeżeli chodzi o finanse :)
"A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie" L. Staff

Czerwony79
Raczkuje
Podziękował/a  : 1 raz

Post autor: Czerwony79 » 08 cze 2018, 13:34

Spróbujcie tego rozwiązania .
Naprawdę fajna sprawa , jedynie kłopot z wypłatą w bankomacie bo limit 800 pln miesięcznie , ale płatność kartą bajka .

https://www.fly4free.pl/karta-revolut/" onclick="window.open(this.href);return false;

Searcher
Bywalec
Otrzymał podziękowań : 5 razy

Post autor: Searcher » 08 cze 2018, 17:29

Jeśli ktoś dużo podróżuje ten Revoult wygląda naprawdę ciekawie, ale żeby opłacało się wykupić wersję premium, trzeba naprawdę sporo podróżować :) W podstawowej widzę jakieś limity wymiany walut, jednak ciężko się doszukać jakie i co potem?

miro72
Bywalec

Post autor: miro72 » 05 lip 2018, 15:36

Hej.
Do użytkowników Revoluta. Bankomaty Raiffeisen w AL za każdą wypłatę gotówki, niezależnie od kwoty pobierają 700 LEK prowizji. Na plus trzeba im oddać że informują o tym lojalnie przed zatwierdzeniem transakcji :-P

turystka
Raczkuje

Post autor: turystka » 23 lip 2018, 11:37

Mam pytanie co do karty Revolut. Czy ktoś używał jej w Albanii?
Wybieram się do Ksamilu i słyszałam że faktycznie Raiffeisen pobiera opłaty ale są bankomaty które nie pobierają. co lepiej zrobić - wypłacić leki prosto z bankomatu czy może najpierw wpłacone na konto środki zmienić na euro i potem na leki?

Awatar użytkownika
Chmielo
Moderator
Otrzymał podziękowań : 2 razy

Post autor: Chmielo » 23 lip 2018, 15:33

Ja w ing miałem euro na koncie walutowym i tak wpłaciłem
Przed urlopem 1000 po urlopie wypłaciłem 950:/
Ani bankomat w Albanii ani w Grecji nie korzystał z konta w euro wiec moim zdaniem nie warto przynajmniej w ing

ODPOWIEDZ